تبلیغات

انواع آمبولانس

۰

همان طور که می دانید آمبولانس وسیله ای برای جابه جایی بیماران از نقاط مختلف کشور به بیمارستان می باشد، علاوه بر این آمبولانس ها با قرار گیری در مناطق آسیب دیده می توانند به آسیب دیدگان و مجروحین کمک بسیاری کنند، در این بین انواع مختلفی از آمبولانس ها برای عملیات امداد و نجات وجود دارد.

آمبولانس ها انواع گوناگونی دارند برخی از آمبولانس ها برای جابه جایی بیماران با شرایط خاص و حاد استفاده می شود که باید در طی مسیر برای آن ها مراقبت های ویژه ای صورت بگیرد برخی دیگر نیز برای بیمارانی که شرایط بدی ندارند و شرایط غیر اورژانسی دارند می باشد.در ادامه به بررسی برخی از انواع آمبولانس ها مانند آمبولانس زمینی، هوایی، آمبولانس مراقبت های ویژه ، آمبولانس های icu و vip خواهیم پرداخت و  توضیحات مختصری در خصوص هر یک از آن ها ارائه خواهیم داد.

آمبولانس های icu

 

گروهی از آمبولانس ها با نام آمبولانس های آی سی یو دار هستند که برای انتقال بیماران با شرایط خاص و در گروه های سنی مختلف قابل استفاده می باشد. این آمبولانس های ویژه با کادر مجرب و متخصص پزشکی به نقاط مختلف کشور اعزام می شوند، مرکز آمبولانس ناجی دارای تجهیزات کاملی می باشد از جمله ی این امکانات می توان به آمبولانس های ویژه، نوزادان و... اشاره کرد.

به طور کلی این گروه از آمبولانس ها تمامی تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای بیماران بدحال و افرادی که دارای شرایط خاص می باشند دارا است. بیمار در این آمبولانس ها و در طی مسیر تحت مراقبت های ویژه توسط کادر پزشکی مجرب می باشد.

آمبولانس vip

یکی دیگر از آمبولانس های ویژه که در گروه مرکز آمبولانس ناجی قرار دارد، آمبولانس vip  نام دارد این دسته از آمبولانس ها اختلاف زیادی با آمبولانس های مراقبت ویژه ندارد تنها تفاوت این آمبولانس ها در کادر پزشکی و پرسنل درمانی می باشد. لازم به ذکر است تمامی این خدمت با سرعت زیادی در دسترس شخص قرار خواهد گرفت.

علاوه بر این تیم پزشکی این آمبولانس ها به زبان های مختلف مسلط می باشند. این امبولانس ها با دریافت مجوزهای لازم می توانند به خارج از مرزها برای کمک به بیماران و مجروحان بروند.

 

هلیکوپتر امداد

یکی از وسایلی که برای امداد و نجات بیماران و آسیب دیدگان تعبیه شده است، استفاده از  هلیکوپتر امداد می باشد، به طور کلی هلیکوپتر امداد و نجات یا اورژانس هوایی وظیفه ی انتقال هوایی بیماران را به نقاط مختلف کشور بر عهده دارد، این امداد رسانی حالت های مختلفی دارد که به شرایط بیمار بستگی دارد. یکی از مهم ترین موارد استفاده از این هلیکوپترها توانایی عبور آن ها از مناطق صعب العبور می باشد.

+ نوشته شده توسط Ambulance در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: آمبولانس مراقبت های ویژه، آمبولانس استقرار در اماکن، امبولانس نوزادان، هلیکوپتر امداد، آمبولانس vip، آمبولانس های icu
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر